ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15339279
*
nr 1533 9279
Spegel
Teak, 64x37 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2023
kl 18:09:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 17:58:55
1
100 kr
6/4 19:54:04
2
150 kr
6/4 21:24:34
3
500 kr
6/4 21:26:42
2
250 kr
6/4 21:26:42
3
300 kr (Budbetjänt)
6/4 21:26:48
2
350 kr
6/4 21:26:48
3
400 kr (Budbetjänt)
6/4 21:26:55
2
450 kr
6/4 21:26:55
3
500 kr (Budbetjänt)
6/4 21:27:30
2
600 kr
10/4 08:13:37
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1533 9279
Spegel
Teak, 64x37 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 17:58:55 | 1 | 100 kr |
6/4 19:54:04 | 2 | 150 kr |
6/4 21:24:34 | 3 | 500 kr |
6/4 21:26:42 | 2 | 250 kr |
6/4 21:26:42 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/4 21:26:48 | 2 | 350 kr |
6/4 21:26:48 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/4 21:26:55 | 2 | 450 kr |
6/4 21:26:55 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/4 21:27:30 | 2 | 600 kr |
10/4 08:13:37 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02